Öregfiúk: Magabiztos győzelemmel zártuk a szezont!
2026. jún. 2. 05:47
A héten a 7. fordulóval befejeződött a BLSZ Öregfiúk III. osztály 1. csoportjának alsóházi rájátszása, öregfiúk csapatunk a tegnapi játéknapon lépett pályára, ellenfelünk a Previfitt SE együttese volt.
Álomszerűen kezdtük a mérkőzést: rögtön a 2. percben Besenyei beadása után a hálóban kötött ki a labda, 1-0! A 8. percben sikerült megdupláznunk előnyünket: újabb remek beadást követően Emre volt eredményes, 2-0! A 16. percben Pusztai távolról lőtt egy kapufát, 4 percre rá pedig három gólosra növeltük előnyünket: remek összjátékot követően ismét Emre talált be, 3-0! Nem álltunk meg háromnál: a 28. és a 29. percben is betaláltunk, előbb Tyichi, utóbb Emre volt a gólszerző, 5-0! Ezzel az eredménnyel mentek szünetre a csapatok.
Mieink a második játékrész első komolyabb lehetőségéből tovább növelték előnyüket: szép összjáték után a csereként beálló Köő is feliratkozott a góllövők közé, 6-0! A 65. percben a bal szélről veszélyeztettek a vendégek, Graeser nagyot védett. A 67. és a 69. perc a csereként beálló Illésről maradt emlékezetes: előbb egy passza után próbálkoztunk, majd egy beadás után ő veszélyeztetett fejjel, sajnos egyik lehetőségből sem lett újabb gól. Az utolsó 10 percben szinte csak a Previfitt támadott, volt, hogy Graeser védett, illetve kétszer a kapufát találták el, így 6-0-ás Tesi-sikerrel zárult a találkozó.
Vélemény: Hát ez egy félidő alatt eldőlt! Nagyon magabiztosan és pontosan játszottunk az első félidőben és bár a második játékrészben visszább vettünk, megérdemelten tartottuk itthon a 3 pontot!
A Previfitt SE együttesének köszönjük a mérkőzést és sok sikert kívánunk nekik a következő szezonban, kilátogató szurkolóinknak pedig köszönjük az egész éves támogatást!
BLSZ Öregfiúk III. osztály 1. csoport
Rájátszás Alsóház
7. forduló
Testvériség-Újpalota SE - Previfitt SE 6-0 (5-0)
2026. 06. 01.
19:45
Szántóföld utcai Sporttelep
Játékvezető: Strehó Erik, Asszisztensek: Apkó Tamás, Török Zsolt
Testvériség-Újpalota SE: Graeser, Takács, Bors, Pusztai, Dienes (Köő 41'), Emre (Illés 60'), Vicsápi, Tyichi, Németh (Láving 44'), Miháldi (Naisz 41'), Besenyei
Previfitt SE: Kovács R., Szabó, Rózsa, Csönge, Nagy, Bárczi (Záray 34'), Tamasics, Makay, Fabók, Kovács Z., Varga
További cserék: Lőrincz
Gólszerzők: Besenyei (2'), Emre (8', 20', 29'), Tyichi (28'), Köő (48')
A forduló másik mérkőzésén a MAC 2-1-es győzelmet aratott a Maximo SE együttese felett.
Mieink ezzel a győzelemmel az alsóház élén zárták a szezont, míg a Previfitt SE együttese ezzel a vereséggel a tabella 3. helyén zárt.
Szeretném ezúton is megköszönni Illés Zoltánnak az egész éves bizalmat, a csapatnak pedig a hozzám való hozzáállásukat és a közös élményeket!
Az alsóházi elsőséghez ezúton is gratulálok, szép volt, urak!
Jó pihenést kívánok mindenkinek a nyárra!
Hajrá, Tesi!