Felnőtt I.: Nagyot küzdöttünk, de vereséggel zártunk Budafokon
2026. máj. 24. 05:34
Hétvégén a 30. fordulóval lezárult a BLSZ I. osztály 2025/26-os kiírása, felnőtt I. csapatunk a tegnapi játéknapon lépett pályára, ellenfelünk a Budafoki MTE II. együttese volt.
A mérkőzés első helyzete a hazaiak előtt adódott: a 11. percben a bal szélről egy szabadrúgásból veszélyeztettek, de Zubány védeni tudott. Mieink első helyzetére a 19. percig kellett várni, akkor egy szabadrúgást követően a jobb szélről próbálkoztunk, de lövésünk elszállt a kapu felett. A 29. és a 34. percben is komoly lehetőség adódott a házigazda előtt, de előbb Zubány volt résen, majd fölé vágták a játékszert. A 43. percben viszont már sikerült megszerezniük a vezetést: Lauri lőtte el a bal szélről a labdát, Zubány ezt nem védhette, 1-0. Ezzel az eredménnyel vonultak szünetre a csapatok.
A második játékrészt egyértelműen mi kezdtük jobban, az 51. és az 52. percben is volt egy lehetőségünk, előbb Németh lőtt távolról, majd Ambrózi szabadrúgása volt veszélyes, de előbbi lövés a kapufáról pattant ki, utóbbit pedig Gregus védeni tudta. A 61. percben még Zubány kivédett egy jobb szélről eleresztett lövést, a 69. percben viszont már sikerült megdupláznia előnyét a hazaiaknak: szögletet követően Nándori volt eredményes, 2-0. A mérkőzés 93. percében még kiállították csapatunkból Járját, így emberhátrányban fejeztük be a mérkőzést, de ez a végeredményt már nem befolyásolta, 2-0-ás budafoki sikerrel zárult a találkozó.
Vélemény: Habár az első félidőben alárendeltebb szerepet játszottunk, a második félidőben abszolút bennünk volt a gól, hatékonyabbak voltak a támadásaink. Éppen ezért sajnálatos igazán, hogy egy becsületgólt sem tudtunk szerezni, hiszen a játék képe alapján ez nem volt annyira sima hazai győzelem, mint azt esetlegesen az eredmény mutathatja. Fel a fejjel!
A Budafoki MTE II. együttesének gratulálunk a győzelemhez és a 3. helyhez, szurkolóinknak pedig köszönjük az egész éves támogatást!
BLSZ I. osztály
30. forduló
Budafoki MTE II. - Testvériség-Újpalota SE 2-0 (1-0)
2026. 05. 23.
11:00
Budafoki MTE Sporttelep
Játékvezető: Fekete László, Asszisztensek: Busai Attila, Baranyai Dávid Mihály
Budafoki MTE II.: Gregus, Egyed, Nándori, Lauri, Horváth L. (Kirner 74'), Haronisz (Waller 77'), Szöllösi, Korponai (Bakos 66'), Soós (Apáthy 83'), Molnár, Pokoly
További cserék: Berhidai, Turóczi, Horváth B.
Vezetőedző: Polákovics Attila
Testvériség-Újpalota SE: Zubány, Járja, Veres, Tamás, Ambrózi, Nassim (Dudás 70'), Németh, Pusztai (Urbán 70'), Molnár (Balog 46'), Daniel (Boda 67'), Krajsovszky
További cserék: Román
Vezetőedző: Törőcsik András
Gólszerzők: Lauri (43'), Nándori (69')
Sárga lap: Molnár (31'), Ambrózi (77')
Piros lap: Járja (93')
További eredmények:
Nagytétényi Kohász - Ludovika SE 0-1
Csepel UFC - TFSE-TENT Budapest 0-0
43. Sz. Építők SK - 1908 SZAC Budapest 2-4
Fővárosi Vízművek SK - Szabadkikötő Sport Kft. 2-4
Unione FC - Flotta 2001 SE 5-4
XV. Kerületi Issimo SE - REAC 0-4
Kelen SC - Ikarus BSE 3-1
A Budafoki MTE II. együttese ezzel a győzelemmel tehát a 3. helyen zárt, míg mieink ezzel a vereséggel a tabella 10. helyén zárták a 2025/26-os szezont.
A mérkőzést követően alapvetően járt volna tippjátékunk győztesének a jutalom, viszont a győztes (Telek Csaba) a 3 sört inkább beváltotta 3 üdítőre és lelkes, fiatal szurkolóinknak ajánlotta azt, akik a félidőben meg is kapták a 3 üdítőt.
Habár közös kép most nem készült, ezúton is szeretném megköszönni a fiatalembereknek az egyesület nevében is, hogy amikor tehették felnőtt csapatunkra szánták hétvégéjüket és szorítottak nekik!
Jó pihenést kívánok mindenkinek a nyárra, júliusban találkozunk!
Hajrá, Tesi!