Öregfiúk: Megnyertük az alsóházat!
2026. máj. 19. 05:41
A héten a 6. fordulóval folytatódott a BLSZ Öregfiúk III. osztály 1. csoportjának alsóházi rájátszása, öregfiúk csapatunk a tegnapi játéknapon lépett pályára, ellenfelünk a Maximo SE együttese volt.
A mérkőzés első helyzete mieink előtt adódott: a 15. percben Bors lőtt laposan, de Belányi védeni tudott. Ezután Besenyei és Köő is veszélyeztetett, de előbbi lövése nem talált kaput, utóbbi lövését pedig védeni tudta Belányi. Több nagyobb lehetőséget nem sikerült kialakítanunk az első félidőben, így 0-0-ás állással mentek szünetre a csapatok.
A második játékrész első helyzete mieink előtt adódott: a 43. percben a jobb szélről próbálkoztunk, de Belányi ismét védeni tudott. Az 50. percben megtört a jég és sikerült megszereznünk a vezetést: Tyichi szabadrúgása talált utat a kapuba, 1-0! 4 percre rá komoly sansza volt a vendégeknek az egyenlítésre, de bal szélről eleresztett lövésük elkerülte a kapunkat. A 66. percben sikerült megdupláznunk előnyünket: Vicsápi lőtt gyönyörű gólt a bal szélről, 2-0! Az utolsó 10 percre teljesen szétesett a Maximo, ezt kihasználva két gólt is szereztünk: előbbit a 76. percben egy remek bepassz után Köő, míg negyedik találatunkat egy sarokrúgást követően Bors szerezte, ezzel beállítva a 4-0-ás végeredményt.
Vélemény: Nehezen indult, az első játékrészben sokkal kevesebb helyzetünk volt, de ez amiatt is volt, mert a Maximo szinte végig remekül védekezett. A második félidőre kijött az a különbség, ami a két csapat közt a tabellán látható és végül simán sikerült itthon tartanunk a 3 pontot. Ezzel a győzelemmel matematikailag is eldőlt, hogy utolsó bajnokink végeredményétől függetlenül az alsóház élén zárjuk a tavaszi szezont. Szép volt, urak!
A Maximo SE együttesének köszönjük a mérkőzést és sok sikert kívánunk nekik a következő szezonra, kilátogató szurkolóinknak pedig köszönjük a mérkőzésen való részvételt!
BLSZ Öregfiúk III. osztály 1. csoport
Rájátszás Alsóház
6. forduló
Testvériség-Újpalota SE - Maximo SE 4-0 (0-0)
2026. 05. 18.
19:45
Szántóföld utcai Sporttelep
Játékvezető: Király Szilveszter, Asszisztensek: Kovács Sándor Zsolt, Milák Tamás
Testvériség-Újpalota SE: Graeser, Vass, Bors, Pusztai, Tyichi, Emre (Láving 58'), Köő, Vicsápi, Németh, Vankó (Naisz 52'), Besenyei
Csereként még pályára lépett: Miháldi
Vezetőedző: Illés Zoltán
Maximo SE: Belányi, Nagy, Méhes (Komáromy 52'), Hável, Prokop, Dénes, Bihari, Virág, Visnyei, Lengyel, Matyóka (Penderik 34')
Gólszerzők: Tyichi (50'), Vicsápi (66'), Köő (76'), Bors (78')
A forduló másik mérkőzésén a Margitszigeti FC 3-0-ás győzelmet aratott a MAC ellenében.
Öregfiúk csapatunk legközelebb 2 két múlva (június 1.-én, hétfőn) lép pályára: a BLSZ Öregfiúk III. osztály 1. csoport alsóházi rájátszásának utolsó (7.) fordulójában a jelenlegi 3. helyezett Previfitt SE együttesét fogadjuk, a találkozó 19:45-kor veszi majd kezdetét a Szántóföld utcai Sporttelepen.
Aki megteheti, munka/suli/edzés után jöjjön ki kiszurkolni, hogy győztesen zárjuk a szezont!
Várjuk szeretettel a Tesi Család összes tagját a mérkőzésen!
Hajrá, Tesi!