Öregfiúk: Döntetlen a Margitsziget otthonában
2026. máj. 12. 06:54
A héten az 5. fordulóval folytatódott a BLSZ Öregfiúk III. osztály 1. csoportjának alsóházi rájátszása, öregfiúk csapatunk a tegnapi játéknapon lépett pályára, ellenfelünk a Margitszigeti FC együttese volt.
Mieink kezdték jobban a mérkőzést, az 1. és a 3. percben is volt egy lehetőségünk, de sem Emre lövése, sem szöglet utáni fejesünk nem talált kaput. Sajnos a hazaiak első helyzetükből be is találtak: a 7. percben egy kipattanó után Gyepes volt eredményes, 1-0. A bekapott gól ellenére nem változott a játék képe, továbbra is folyamatosan mieink támadtak, érződött, hogy folyamatos támadásainknak előbb-utóbb meglesz az eredménye. Így is lett: a 29. percben egy remek indítás után Emre egyenlített, 1-1! A 37. percben még Fülöpnek volt egy lövése távolról, de az fölé szállt, így 1-1-es eredménnyel mentek szünetre a csapatok.
A második játékrész első lehetősége mieink előtt adódott: a 44. percben a jobb szélről próbálkoztunk, de lövésünk sajnos csak az oldalhálót érintette. 5 perccel később a hazaiak egy szöglet után laposan veszélyeztettek, Graeser nagyot védett. Majd' 10 percre rá egy szabadrúgás után volt egy sanszunk, de sajnos elkerülte a labda a kaput. A mérkőzés utolsó 10 percében mindkét csapat próbálkozott rendesen, előbb a 74. percben egy kavarodás után veszélyeztettünk - Szabó védeni tudott -, 2 percre rá a hazaiak lőttek távolról, de lövésük elkerülte a kaput, végül a rendes játékidő utolsó percében egy kapáslövéssel veszélyeztettük a hazaiak kapuját, de Szabó ismét védeni tudott. Az ezt követő szöglet után már nem akadt lehetőség egyik csapat előtt sem, 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó.
Vélemény: Két ellentétes félidőt láthattunk. Míg az első félidőt végigtámadtuk, a második félidőre összeszedte magát a Margitsziget és mivel nekik szinte csak a győzelem lett volna elfogadható, rengeteget birtokolták a labdát. Ettől függetlenül a második játékrész második felére megintcsak mieink próbálkoztak többet, így összességében azt lehet mondani, hogy igazságos döntetlen született.
A Margitszigeti FC együttesének sok sikert kívánunk a továbbiakra!
BLSZ Öregfiúk III. osztály 1. csoport
Rájátszás Alsóház
5. forduló
Margitszigeti FC - Testvériség-Újpalota SE 1-1 (1-1)
2026. 05. 11.
19:30
BVSC-Zugló Stadion
Játékvezető: Kurtej János, Asszisztensek: Csete Csongor, Dobó Gábor
Margitszigeti FC: Szabó, Kovács (Hatos 22'), Magyar (Havran 24'), Bognár, Kocskovszky, Vargyas, Kertész, Ilyés, Holter, Gyepes, László
Testvériség-Újpalota SE: Fazekas (Graeser 41'), Takács, Bors (Miháldi 56'), Pusztai, Dienes, Emre, Vicsápi, Fülöp (Lajos 41'), Tyichi, Ziegenhain, Besenyei
További cserék: Láving, Vankó
Vezetőedző: Illés Zoltán
Gólszerzők: Gyepes (7'), ill. Emre (29')
Sárga lap: Ziegenhain (31'), Bors (55')
Piros lap:
A forduló másik mérkőzésén a Previfitt SE együttese 0-9-es győzelmet aratott a Merkapt SE otthonában.
Ezzel a döntetlennel a Margitszigeti FC együttese maradt a 2. helyen, míg mieink maradtak az alsóház élén. Ez a döntetlen egyben azt is jelenti, hogy mivel mi egy meccsel többet játszunk, mint két riválisunk (Margitszigeti FC, Previfitt SE), ha jövőhéten nyerünk már biztosan az alsóház élén zárjuk a szezont!
Öregfiúk csapatunk jövőhét hétfőn a BLSZ Öregfiúk III. osztály 1. csoport alsóházi rájátszásának 6. fordulójában a jelenlegi 6. helyezett Maximo SE együttesét fogadja, a találkozó 19:45-kor veszi majd kezdetét a Szántóföld utcai Sporttelepen.
Szurkoljuk ki együtt az alsóházi elsőséget jelentő győzelmet!
Hajrá, Tesi!